איך נשמור על גינה מטופחת?

אתם בעלי גינה פרטית? אז אתם ודאי יודעים שגינה מצריכה לא מעט שעות של גינון ועבודת פרך. כמו כל דבר, אם לא נשקיע, לא נראה תמורה, ואם לא נתאמץ – הרווח פשוט יהיה שונה.

איך נשמור על גינה מטופחת?

חצר יבשה בחלק האחורי של הבית, עם כמה זרדים ודשא אכול ומצהיב, זה לא בדיוק גינה. אף אחד לא יהנה לשבת במקום כזה, ובטוח שלא ירצה לארח במקום אורחים. גינה אמיתית היא זו שהשקיעו בה לא מעט עבודות גננות. כאשר הדשא ירוק, הצמחים פורחים ובאוויר עומד ריח של טריות ופריחה – אפשר לומר בביטחון מלא שהשגתם את מטרתכם, גננות זו לא הייתה בזבוז זמן!

עבודות גינון לא רק תחביב

אמנם, אנשים רבים מוצאים נחת ושלווה בשעות אותן הם מעבירים בגינה, תוך כדי שתילה וטיפוח, אך גינון, פיתוח והקמת גינות הוא מעבר לתחביב בשעות הפנאי. גם אם אינכם נמשכים באופן טבעי אל עבודה האדמה, ודאי תוכלו להעריך את התמורה שבעבודה קשה. כאשר הינכם משקיעים בצורה פעילה בצמחייה שבביתכם, בוחרים כל פרח ופרח, מקצים לכל אחד זמן, משקים באהבה רבה ונוטעים במחשבה תחילה – אתם תהנו הרבה יותר מהפירות.

כמו כן, כמובן שבלי עבודה זו, לא רק שתפסידו את אחת ההנאות הקטנות והחשובות שבחיים, הצמחייה שלכם לא תפרח. צמחים זקוקים למים, אור וטיפול מסור, ללא כל אלה, הם לא ישרדו זמן רב, ואיש אינו רוצה צמחים מתים בביתו. לכן, אם אינכם מוצאים את הזמן למיני עבודות גינון, כדאי לכם מאוד לשכור את שירותיו של גנן מקצועי.

מהו תפקידו של הגנן?

אולי תתפלאו לגלות, אך גנן לא רק שואב עלים מהגינה ושם קונפידור. גנן מקצועי ילווה אתכם מתחילת תהליך הקמת גינה, ועד לסופה. הוא יסביר לכם איזה סוג של צמחייה תתאים לקרקע שלכם ולסביבה, יבחר יחד איתכם את הצמחים, הדשא והעצים שתרצו ויחד איתכם יפריח את השממה בגינה שלכם.

לאחר שכבר תהיה ברשותכם גינה, גנן יסייע לכם לתחזק אותה. אתם תבחרו כמה פעמים בשבוע ולמשך כמה זמן תתראו עם הגנן. בעזרתו, הגינה שלכם תהיה תמיד מטופחת, גזומה ונקייה. כך אתם נהנים מגינה יפה, אך לא נאלצים ללכלך את הציפורניים. חשוב לזכור שאם ברצונכם ליצור גדר חיה או לעצב את הגינה באופן מורכב, רוב הסיכויים שלא תהיה לכם ברירה ותיאלצו להיעזר באיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם בקלות.

מחפשים משתלה?

משתלת תגל הארץ הממוקמת בכפר סבא תשמח לעמוד לרשותכם ולסייע בכל הקשור לעבודות גננות, בחירת ציוד מתאים, גינון ובחירת זרים וציוד מתקדם. כל מה שעליכם לעשות הוא להגיע למשתלה בכפר סבא, וליהנות ממגוון רחב וצבעוני של צמחים, עציצים ושתילים לגינה שלכם.

סגירת נגישות
לחץ כאן לצ'אט
איך נוכל לעזור?