עולם הסחלבים

סחלבים הינם משפחת צמחים מסדרת הצמחים האספרגאים.

במשפחת הסחלבים יש למעלה מ – 800 סוגי סחלב שונים ומעל ל – 25,000 מינים וזנים שונים ייחודיים כל אחד בדרכו. מספרם הרב של המינים והסוגים השונים למעשה הופכים את משפחת הסחלבים לגדולה ביותר בכל משפחות הצמחים באשר הם , דבר שרבים אינם מודעים לו כלל.

עולם הסחלבים של משתלת תגל הארץ

אצלנו במשתלת סחלבים תגל הארץ ישנם סוגים ומינים רבים, מיוחדים , נאים ביותר ביופיים בצורתם, בצורת פרחיהם ושלל צבעיהם.

בימים אלה, תוכלו למצוא אצלנו את הזנים:

  • פלנופסיס אשר ללא ספק זהו הסחלב המוכר והנפוץ ביותר בקרב המשתלות והמגדלים בארץ. הפופולאריות שלו מוסברת בכך שהינו מהסחלבים המתגמלים ביותר למגדלים. הפנלופסיס קל לגידול בבית , גודל מהר מאוד ובעל פריחה מרובה ומרהיבה ביופייה .
  • סחלב האונצידיום שצבר תאוצה באהבת המגדלים אליו , אולי בגלל מאות המינים ואלפי ההכלאות אשר קיימות כיום לסוג זה של הסחלב.
  • סחלב צימבידיום אשר בראש טבלת המכירות המסחריות של סחלבים בעולם , וזאת בגלל ערכם הגבוה של פרחיו בעלויות התפוקה , הינם קלים למדי לגידול ומציגים פריחה שופעת וגדולת מימדים אשר זאת נאה ביותר ביופייה ובעלת תוחלת חיים ארוכה . בנוסף סחלב זה רשם שיאים גם במכירת פרחיו כפרחי קטיף .
  • סחלב פפיופדילום אשר מקורו בדרום-מזרח אסיה והינו מבוקש בקרב אספנים רבים למעלה ממאה שנים . כיום ישנם הכלאות רבות לסוג זה במגוון צבעים נאים ומיוחדים אשר כל אדם ימצא טעמו בהם.
  • סחלב דנדרוביום אשר מהווה את אחת הקבוצות הגדולות בסחלבים והוא מונה יותר מ – 1,000 מינים ויותר מ-3,000 זנים. מספר ההכלאות של סחלב זה הינו גדול עוד יותר וכיום מגוון הצבעים , הצורות , גודל הצמחים , צורתם וצבעם של הפרחים ותנאי גידולם הינם עשירים ביותר.

מבחר סחלבים במשתלה

אצלנו במשתלה בשרון תגל הארץ קיימים סוגים רבים של סחלב אשר על רובם כתבנו במאמר זה בהרחבה, קיימים מספר סוגים אצלנו אשר לא הוזכרו במאמר זה ותופתעו לראותם אצלנו במיוחד משום שהם מיוחדים ביותר וצבעוניים בצורה ייחודים כל אחד ואחד. תוכלו ליצור קשר להזמנות , תיאום הגעה ואף ייעוץ בכל עניין הסחלבים וצמחים באשר הם בטלפון – 054-5470267

שלכם

תומר

סגירת נגישות
לחץ כאן לצ'אט
איך נוכל לעזור?